Home > Proje Tabanlı Eğitim Nedir > Proje Tabanlı Eğitim/Portfolio Dokümanları – Seviye 3

Proje Tabanlı Eğitim/Portfolio Dokümanları – Seviye 3

PROJE TABANLI EĞİTİM/PORTFOLYO NEDİR?

Sadece fen derslerini baz alarak proje tabanlı bir eğitimi uygulamasını bu çalışmanın gayesi değildir. Portfolyo uygulamaları ile proje tabanlı eğitimi birleştirmek en önemli husustur. Yani yapılan çalışmaların bir dosyada toplanılması, gelişmelerin takip edilmesi ve –/—öğrenciyi de bilgilendirirek- genel gelişimi ortaya koymaktır.

GRAFİKLER/ÇİZELGELER

Aşağıdaki çizelgeler, orta ve lise kısım ile ilköğretim 5 ve 6 sınıflarda uygulanabilir formatta hazırlanmıştır. Çizelgeler “word office” formatındadır. Hikaye Grafikleri (Story Organizers):

News-Haber: NEWS (Newspaper-Magazine) Paragraph-Paragraf: WRITING-PARAGRAPH Essay -(Makale): WRITING-ESSAY Readers Chart: READERS CHART Song-Şarkı: SONG Movie- Film:MOVIE-ORGANIZER Vocabulary-Kelime: VOCABULARY Homework Chart: HOMEWORK  ORGANIZER  (Ödev Takibi- Proje tabanlı eğitim ile ilgili değildir.)

LİNKLER

Proje Tabanlı Eğitim Hakkında Güzel Bir Video: http://www.vitaminogretmen.com/videolar/video-detay/180/Proje-Tabanli-Ogrenimin-Basarisi Yukarıdaki sayfanın İngilizcesi: http://www.edutopia.org/stw-maine-project-based-learning-authentic-expeditionary-video Bloglar: http://www.edutopia.org/blogs Project Based Education: Müzik http://www.edutopia.org/blog/kids-like-blues-music-video-jon-schwartz

Advertisements
  1. No comments yet.
  1. No trackbacks yet.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: