Home > GRADE 3, Letters-Mektuplar > Mektuplarımız Okunmaya Başlandı

Mektuplarımız Okunmaya Başlandı

2-YAMANLAR2

Mektuplaşmak bazılarımız için basit bir aktivite olabilir. Ama bu Erbil-İzmir, Erbil-Konya hatlarında olursa anlam kazanır. İstanbul-Kerkük veya Bağdat arasında yazışmalar başlarsa daha bir başka anlam kazanacaktır.

Yazışma işini yaşı küçük ama dünyası büyük öğrencilerimize başlattık. Talebelerimizin sistemli yazmalarını sağlayacak organizeler hazırlanması, ders kitaplarından daha önce çalıştıkları ve yazabilecekleri ifadelerin taranması, örnek mektup hazırlanması ve sonrasında birinci yazmalar (first draft), düzeltmeler (final draft), hasas kelimeler üzerinde durulması, resimler hazırlanması gibi süreçten geçen mektup hazırlığımız, okulların ayarlanması, telefonlaşmalar, kargo meselesi ve sonra mektuplarımız İzmirin güzide okulu Yamanlar İlköğretime ulaştırılması. 

Mektuplar için İzmir’den irtibat kurduğumuz arkadaşın (İlker Bey) annesi Erbil’deymiş. Türkçe ifade ile “Vay be şu tesadüfe bak” demedik. “Ne güzel tevafuk” demek bize düşerdi. Mektupları bitirdiğimiz günde de annemiz (ayrıca burada çalışan bir öğretmen arkadaşın annesi olur. Yani İlker Beyin kardeşi burada bir okulumuzda çalışır) yola çıkacakmış. Süper dedik ve kocaman zarflar içinde mektupları poşetleyip annemizin kaldığı eve götürdük.  

Ertesi gün mektuplar İzmir’de. Süper kargo hizmeti!

İlker Bey dersinin ilk günü mektupları dağıtmış.  Hocamız mektuplarımızın okunması öyle bir güzel resimlemiş ki duygulanmamak elde mi? Bu çalışmayı merkezde omuzlayan Hocamız Ş. Kaptan Hanım  daha farklı duygular hissedecektir. Teşekkürler Ş. Kaptan Hanım, teşekkürler İlker Hocam ve annesi, teşekkürler bize destek vere Müdürümüz Safa Bey ve …

Altıüstü öğrencilere mektup yazdırıp, İzmir’e, İstanbul’a, Konya’ya göndermişsiniz diyebilirsiniz. Yo yo  hiç de öyle değil. İşin detayı var. Zaman gelir anlatırız. 

Efendim özetin özeti düşüncem, çalışmaların semere vermesi ve ilgi görmesi neticesinde bütün yorgunluklar, kırgın ve kızgınlıklar unutuluyor. Yamanların sevimli öğrencilerinin mektupları okuma anları ve bizim öğrencilerin merak ettikleri arkadaşları bunlar. 

Ayrıca mektup gelişim serüvenini bu linkten görmeniz mümkündür: (https://pblstem.wordpress.com/category/mektuplar-letters/)

0-YAMANLAR7 0-YAMANLAR8 0-YAMANLAR9 0-YAMANLAR10 0-YAMANLAR11 0-YAMANLAR12 0-YAMANLAR13 1-YAMANLAR1 2-YAMANLAR2 0-YAMANLAR0 0-YAMANLAR3 0-YAMANLAR6

Advertisements
Categories: GRADE 3, Letters-Mektuplar
  1. No comments yet.
  1. No trackbacks yet.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: